Diller

User menu

2020-2021 Eğitim Öğretim yılı Derslerin İşleyişi Hakkında ÖNEMLİ DUYURU

Sevgili Öğrencilerimiz,

Öncelikle üniversitemizi tercih eden ve üniversitemizde çeşitli bölümlere yerleşen öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Mezun olan öğrencilerimize de sağlıklı, mutluluk ve başarı dolu bir hayat diliyorum.

2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında sizlerle yüz yüze eğitim yapmak en büyük dileğimizdir. Ancak Covid-19 salgını bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de toplumsal hayatı ve insan sağlığını olumsuz etkilemeye devam etmektedir. Bütün illerimizde ve Elazığımızda da Covid-19 maalesef etkisini sürdürmektedir. Bu nedenle siz değerli öğrencilerimizi korumak maksadıyla Fırat Üniversitesi yönetimi olarak eğitim-öğretimi daha çok “uzaktan eğitim” ve “karma (hibrit) eğitim” şeklinde yürütmek üzere planlama çalışmalarımız tamamlanmak üzeredir.

Üniversitemiz, eğitim-öğretim faaliyetleri ile ilgili süreçte, en başta Cumhurbaşkanlığımız, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı ve İl Pandemi Kurulunun açıklayacağı tavsiyeler doğrultusunda her türlü duruma karşı gerekli hazırlıkları yapmakta ve tedbirleri almaktadır.

Bu nedenle Üniversitemiz; salgınla ilgili olarak ülke ve il genelindeki gelişmeleri daha sağlıklı izleyebilmek açısından üniversitemiz akademik açılışının 05 Ekim 2020 tarihinde yapılmasına karar vermiştir.

Takdir edersiniz ki, üniversitemizin açılışına kadar geçecek sürede salgının nasıl seyredeceği hususunda bir kestirimde bulunmak güçtür. Tıp, Diş Hekimliği ve Sağlık Bilimleri Fakültelerinin uygulama yoğunluklu sınıflarında eğitimin  “Esnek Zaman ve Seyreltilmiş Fiziki Mekân Modeli (Hibrit)”, diğer Fakültelerin tamamında ise “Uzaktan Eğitim Modeliyle” yürütülmesi planlanmıştır. Buna rağmen, karşılaşabileceğimiz muhtemel durumlara karşın yürüteceğimiz eğitim modeline ilişkin nihai açıklama yapılmadan özellikle Elazığ dışından gelecek öğrencilerimizin herhangi bir endişeye kapılmamalarını, girişimde bulunmamalarını ve yapılacak duyurulara göre hareket etmelerini tavsiye ediyoruz.

Konu ile ilgili tüm gelişmeler üniversitemiz web sayfasından sizlere resmi olarak duyurulacaktır.

Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ
Rektör